Zgodovina_s.jpg

Zgodovina glasbe na Slovenskem III: Glasba na Slovenskem med letoma 1800 in 1918

Urednik: Aleš Nagode, Nataša Cigoj Krstulović
Leto izida: 2021
Tip vezave: trda vezava
ISBN: 978-961-06-0529-4

S tretjo knjigo se zgodovinska pripoved o glasbi na Slovenskem osredotoča na dolgo 19. stoletje. S tem zajema prelomni čas, v katerem so se temeljito preoblikovale osnove družbene ureditve in kulturnega življenja, ki sodoločajo tudi našo sedanjost. V obravnavanem času so filozofske ideje razsvetljenstva dozorele v politične programe, ti pa v mrežo dogodkov, ki so postopno erodirali v stoletjih izoblikovano zgradbo evropske politične in kulturne ureditve. Glede na dinamičnost ustvarjalnih okoliščin v 19. stoletju se je zdelo smiselno pripoved o posameznih glasbenih zvrsteh in žanrih, ustanovah in okoljih, razdeliti na vrste individualiziranih prispevkov. Knjiga je izšla v sozaložništvu Znanstvene založbe Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Založbe ZRC.