Frauen_s.jpg

Frauen, die studieren sind gefährlich. Ausgewählte Porträts slowenischer Frauen der Intelligenz

Urednik: Petra Kamberger, Irena Samide, Tanja Žigon
Leto izida: 2018
Tip vezave: mehka vezava
ISBN: 978-961-06-0102-9

Znanstvena monografija prinaša deset razprav o slovenskih intelektualkah, ki so s svojim delom zaznamovale slovensko kulturno zgodovino, saj so vsaka na svojem področju orale ledino. Gre za pionirke, ki so vstopale v svet moških, študirale večinoma na dunajski, pa tudi na graški in praški univerzi ter se v domačih krajih uveljavile ali pa (žal) utonile v pozabo.
V monografiji so predstavljene življenjske zgodbe kemičark Ane Jenko Šterba-Böhm in Ane Mayer Kansky, botaničark Angele Piskernik in Milene Perušek, zgodovinarke in bibliotekarke Melitte Pivec-Stele, arheologinje in germanistke Helene Tominšek Stupan, pa tudi Ljudmile Poljanec, Zofke Kveder in Minke Skaberne.