Med Slovani.jpg

Leto izida: 2017
Tip vezave: mehka vezava
ISBN: 978-961-237-925-4

Publikacija Med Slovani / Among the Slavs vsebuje osnovne sporazumevalne vzorce za vsakodnevno komunikacijo v vseh sodobnih slovanskih knjižnih/standardnih jezikih. Vsebina je z dovoljenjem Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik, ki deluje v okviru Oddelka za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, povzeta po knjižici Žepna slovenščina / Pocket Slovene (© 2008 Znanstvena založba Filozofske fakultete). Pri prevajanju so sodelovali študenti in učitelji Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani s pomočjo zunanjih sodelavcev, rojenih govorcev posameznih jezikov in strokovnjakov za posamezna jezikovna območja. Publikacija je namenjena vsem, ki jih slovanski jeziki kakorkoli zanimajo.