Stacey.jpg

Stacey v Ljubljani / Stacey in Ljubljana : Gostujoče predavanje Judith Stacey s komentarji Tanje Rener, Ranke Ivelja in Mitja Blažiča

Urednik: Roman Kuhar
Prevod: Andrej Zavrl
Leto izida: 2015
Št. strani: Array strani
Tip vezave: mehka vezava
ISBN: 978-961-237-789-2
Zbirka: Zvezki

Dvojezična slovensko/angleška publikacija prinaša zapis gostujočega predavanja "Nikomur se ne odpovejmo" ene od vodilnih ameriških sociologinj družine Judith Stacey, ki je gostovala na Filozofski fakulteti, 9. maja 2011. Ko sta Judith Stacey in Tim Biblarz januarja 2010 v reviji Journal of Marriage and Family objavila svojo študijo, v kateri se sprašujeta o vplivu spola pri vzgoji in razvoju otrok, so rezultati raziskave glasno odmevali. To je bil tudi eden od vzgibov za povabilo v Slovenijo. Njen obisk v Sloveniji je sovpadal z izidom njene knjige Unhitched: Love, Marriage, and Family Values from West Hollywood to Western China.