Socialna anksioznost v otroštvu in mladostništvu: razvojni, šolski in klinični vidik

Avtor: Melita Puklek Levpušček

Urednik:
Prevod:
Leto izida: 2006
ISBN: 978-961-66-48-06-6
Zbirka: Razprave FF

Znižana cena: 5,00 €

Socialno anksioznost se pri otrocih in mladostnikih kaže kot tesnobnost v socialnih stikih, strah pred javnim nastopanjem, zaskrbljenost v zvezi z lastno socialno podobo, zadržanost v novih nepoznanih situacijah. V knjigi avtorica obravnava socialno anksioznost z različnih vidikov. Opisuje, kako se v posameznikovem razvoju kaže v različnih pojavnih oblikah, kateri so njeni vzroki, kakšna je povezanost socialne anksioznosti z razvojem socialne kognicije, kako se socialna anksioznost kaže v šolskem kontekstu in kako pomagamo anksioznemu učencu. Prav tako avtorica prikaže klinični sindrom socialne fobije, posebna pozornost je posvečena možnostim diagnosticiranja omenjene motnje in njenemu psihoterapevtskemu zdravljenju po načelih vedenjsko-kognitivne terapije.