Geografske metode proučevanja degradacije okolja

Avtor: Dušan Plut

Leto izida: 2004
ISBN: 961-237-064-8
Zbirka: Učbeniki

Znižana cena: 2,00 €

Prekomerna raba naravnih virov, zmanjševanje bioproduktivnih zemljišč in odprtega prostora ter povečani antropogeni pritiski na življenjsko okolje predstavljajo enega izmed ključnih sodobnih problemov človeštva 21. stoletja. Temeljni namen tega dela je prikaz osnovnih geografskih raziskovalnih pristopov in orodij, ki jih lahko uporabimo pri zapletenem proučevanju stanja, posledic in vzrokov različnih oblik degradacije geografskega okolja in njegovih sestavin ter načrtovanju prostorskega in regionalnega razvoja. Univerzitetni učbenik ... predstavlja teoretično in metodološko nadgradnjo univerzitetnega učbenika »Varstvo geografskega okolja«. Temeljni namen je prikaz osnovnih geografskih raziskovalnih pristopov in orodij, ki jih lahko uporabljamo pri zapletenem proučevanju stanja, posledic in vzrokov, argumentu različnih oblik degradacije geografskega okolja in njegovih sestavin ter načrtovanju prostorskega in regionalnega razvoja. Izbor vsebini in namenu čim bolj primernega teoretično-metodološkega pristopa, najbolj uporabne geografske metode, je predpogoj empirično prepričljivega, argumentiranega in uporabnega geografskega raziskovanja degradacije in predlogov varstva okolja.