Besedna postaja: Zmago Šmitek in Mandale v torek, 30. maja, ob 17. uri v Modri sobi

Četrtek, 25. maj 2017 ob 16:04

Zmago Šmitek, Mandale – tajni vrtovi razsvetljenja  (Beletrina, 2016)

Vzorci mandal, ki so se nekoč selili z azijskimi romarji, menihi in trgovci tisoče kilometrov daleč, ne glede na vse težave in nevarnosti, danes zlahka dosegajo vse dele sveta, bodisi prek množičnih medijev ali varno shranjeni v letalski prtljagi turistov. Mandale so sestavni del naših modernih življenj. Najdemo jih praktično vsepovsod, a pogosto ne vemo, od kod prihajajo, kaj je botrovalo njihovemu nastanku in del kakšnih socialnih in religioznih praks so mandale na vzhodu bile in pogosto še zmeraj so. Tokrat bomo govorili o antropoloških in prostorskih vidikih mandal, v pogovor pa bosta sogovornika vpletla tudi avtorjeve neposredne izkušnje s tridesetletnih potovanj po Aziji, na podlagi katerih je ta dragocena knjiga tudi nastala.

Z zaslužnim profesorjem Zmagom Šmitkom se bo pogovarjal dr. Boštjan Kravanja.

Prijazno vabljeni!

(Modra soba / 5. nad. Filozofske fakultete)

Dogodek je del kulturnega programa knjigarne, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.