Besedna postaja: Gašper Troha, Ujetniki svobode v četrtek, 14. aprila, ob 17. uri v Modri sobi

Sreda, 06. april 2016 ob 08:51

Na Besedni postaji bo tokrat naš gost doktor literarnih ved in akademski glasbenik - klarinetist, ki se ukvarja s sociologijo literature, Gašper Troha, ki je pred kratkim izdal knjigo Ujetniki svobode: Slovenska dramatika in družba med letoma 1943 in 1990
(Založba Aristej, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, zbirka Dialogi, 2015)

Gašper Troha v svoji monografiji z naslovom Ujetniki svobode, ki je pred kratkim izšla pri založbi Aristej raziskuje odnose med slovensko dramatiko in gledališčem na eni strani in oblastjo na drugi v obdobju 1943-1990. Preko kompleksnih razmerij in ravnovesij med gledališčem, oblastjo in publiko pojasnjuje razcvet dramske literature v tem času in njen družbeni vpliv. Ob tem izdela tudi zgodovinski pregled slovenske dramatike tega časa, njeno žanrsko tipologijo in evropske oz. svetovne vplive.

Ob izidu se bo z avtorjem pogovarjal dr. Tomaž Toporišič, tudi sam raziskovalec slovenske dramatike in gledališča.

Modra soba na Filozofski fakulteti / 5. nadstropje

Vabljeni!

Besedne postaje podpira JAK.

ujetniki-svobode.jpg