Besedna postaja: Norbert Bachleitner, Začetki evropskega feljtonskega romana v torek, 21. oktobra ob 17.30 uri

Petek, 10. oktober 2014 ob 10:38
S spremnim besedilom Mirana Hladnika: Začetki slovenskega feljtonskega romana (Znanstvena založba FF, Alma Mater Europaea – ISH, Fakulteta za podiplomski humanistični študij, 2014)
Prelistaj tukaj.

Z avtorjem, prevajalko besedila Katarino Bogataj Gradišnik in prof. dr. Miranom Hladnikom se bo pogovarjala prof. dr. Martina Ožbot.

Norbert Bachleitner je profesor primerjalne književnosti na Univerzi na Dunaju. Proučuje razmerja med angleško, francosko in nemško literaturo od 18. do 20. stoletja, zgodovino literarnega prevajanja in posredništva, moderni roman, e-literaturo in sociologijo literature, zlasti zgodovino knjige in cenzure.

Prijazno vabljeni!

Modra soba (V. nad. na FF)
Besedne postaje podpira JAK.

Za?etki evropskega feljtonskega romana.jpg