Besedna postaja: Onstran narave in kulture na Besedni postaji v sredo, 27. 11., ob 17. uri

Četrtek, 21. november 2019 ob 08:37

Philippe Descola, Onstran narave in kulture (Studia humanitatis; prev. Suzana Koncut)

Obsežno delo socialnega antropologa je v marsikaterem pogledu prelomno ne le za antropologijo, temveč za mišljenje o kulturi in naravi sploh. Descola se ne zadovolji z zavrnitvijo univerzalnosti opozicije med naravo in kulturo, temveč ovrže tudi globoko zakoreninjene podmene o univerzalnosti pojma narave. V zameno ponudi štiri osnovne identifikacijske načine (štiri “ontologije”), ki jih izlušči iz nepregledne množice etnografskega materiala z vseh koncev sveta. Ti so: animizem, naturalizem, totemizem in analogizem.

O knjigi bodo spregovorili prof. dr. Bojan Baskar, doc. dr. Jože Vogrinc in dr. Špela Petrič. Pogovor bo vodil izr. prof. dr. Peter Simonič.

Vabljeni!

Dogodek je del kulturnega programa knjigarne, ki ga sofinancira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije.

(Modra soba / 5. nad. na FF)