Teden Filozofske fakultete v knjigarni Konzorcij, 30. 9. do 3. 10. 2019

Torek, 17. september 2019 ob 10:52

Ponedeljek, 30. 9. 2019, 18.00
STO LET, TISOČE SPOMINOV
Ob izidu Slavnostnega zbornika se bomo ozrli na preteklih 100 let Filozofske fakultete, ene od petih ustanovnih članic Univerze v Ljubljani, ki ima eminentno izobraževalno in kulturno vlogo v družbi.

Sodelujejo: dr. Kajetan Gantar, ddr. Nataša Golob, dr. Ljubica Marjanovič Umek in dr. Tone Smolej. Povezuje: dr. Roman Kuhar

Torek, 1. 10. 2019, 18.00
TERAPIJA SPREJEMANJA IN PREDANOSTI
Strokovnjaki s področja klinične psihologije in psihologije bodo diskutirali o uporabi terapije sprejemanja in predanosti, ki nas, namesto izogibanja in bega, vabi k sprejemanju duševne bolečine in življenju v skladu z vrednotami in smislom.

Sodelujejo: Aleksandra Pokorn Meško, mag. Drago Tacol, Rebeka Brčvak. Povezuje: dr. Gregor Žvelc

Sreda, 2. 10. 2019, 18.00
IZKUSTVENO UČENJE
Dobro zasnovano izkustveno učenje ima moč spreminjanja posameznika in družbe. Izkušnje so lahko naše najboljše učiteljice, če smo se pripravljeni učiti iz njih in imamo ob tem ustrezno podporo.

Sodelujejo: ddr. Barica Marentič Požarnik, dr. Marjeta Šarić in dr. Barbara Šteh. Povezuje: dr. Cirila Peklaj

Četrtek, 3. 10. 2019, 18.00
PREDVAJAL VAM JE POSLEDNJI KINOOPERATER
Pogovor o  življenjskih zgodbah ljubljanskih kinooperaterjev in kinooperaterskem poklicu, kot je obstajal pred digitalizacijo filma.

Sodelujejo: Karmen Hrovat, Franc Milošič, Klemen Žun, Mitja Žura. Povezuje: dr. Miha Kozorog